Seszele

Seszele

Seszele, Seychelles

Seszele to archipelag 92 wysp leżących na Oceanie Indyjskim w pobliżu równika. Do archipelagu należą zarówno większe wyspy wulkaniczne, tworzące górski krajobraz, jak i wyspy koralowe nieznacznie wynurzające się ponad powierzchnię oceanu. To właśnie na Seszelach napotkamy na największy atol koralowy.

Najatrakcyjniejsze wyspy koralowe to Aldabra, Amiranty, Farkuhar. Najwyższą wyspą jest górzysta wyspa Mahe ze szczytem Morne Seychellois i z malowniczo położoną stolicą- Victorią. Plaże Mahe są bardzo atrakcyjne- rozległe, białe piaski oblewane są przez czyste wody oceanu bogate w bajeczne rafy koralowe.
Spośród kierunków wycieczek last minute na Seszele oprócz Mahe popularne są też wyspy Praslin i La Digue. Wyspa Praslin jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli i słynie z gigantycznych, unikalnych kokosów morskich o bardzo niezwykłych kształtach. Romantyczną scenerię tej wyspy tworzą malownicze zatoczki z pięknymi plażami o turkusową wodą.
Do najważniejszych miejscowości turystycznych Seszeli najczęściej wybieranych na cel wakacji należy Victoria, Anse Boileau, Anse Royal oraz Caseade. To właśnie tutaj skupia się największy ruch turystyczny i właśnie tutaj powstała najlepiej rozbudowana baza turystyczna, najbardziej luksusowe hotele i wspaniałe restauracje.

Seszele to bogata kultura i ciekawa tradycja pełna folkloru i legend. To także piękno bujnej roślinności oraz tropikalny raj przepełniony egzotycznym urokiem i malowniczymi krajobrazami. Wybrzeża są porośnięte palami kokosowymi, a wnętrza wyspy są wypełnione bujnymi, zielonymi lasami równikowymi tworzonymi po części przez rzadko spotykane gatunki drzew, jak np. mahoniowiec i hebanowiec. Lasy zamieszkałe są przez bardzo ciekawe gatunki zwierząt, np. przez największe na świecie nietoperze, żółwie oraz kolorowe ptaki.
Niesamowite krajobrazy, piękne położenie, niezwykle malownicze plaże oraz bliskość tropikalnych i unikatowych wysp Mauritius i Malediw coraz liczniej przyciągają tu na wakacje turystów z całego świata.
Dużą atrakcja jest rejs po wyspach archipelagu.

Plaże Seszeli są bajeczne. Urocze niemal dzikie i zaciszne zatoczki wypełnione białym piaskiem i oblewane turkusowymi wodami stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Na wybrzeżach powstało mnóstwo hoteli, barów i restauracji oraz szereg rozrywek przeznaczonych dla turystów. Bardzo dobrze rozwinęła się także oferta sportów wodnych, zwłaszcza nurkowanie, gdyż podwodny świat jest bardzo kolorowy i urozmaicony.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Seychelles

The Republic of Seychelles comprises 115 islands occupying a land area of 455 km² and an Exclusive Economic Zone of 1.4 million km² in the western Indian Ocean. It represents an archipelago of legendary beauty that extends from between 4 and 10 degrees south of the equator and which lies between 480km and 1,600km from the east coast of Africa. Of these 115 islands, 41 constitute the oldest mid-oceanic granite islands on earth while a further 74 form the low-lying coral atolls and reef islands of the Outer Islands.

Seszele praktyczne informacje

Wizy nie są wymagane a zamiast nich na miejscu wydawane jest pozwolenie na pobyt na podstawie posiadanego dowodu rezerwacji hotelowej, biletu powrotnego i przedstawienia wystarczających środków na okres pobytu.

Dodatkowe informacje dostępne są w stolicy Male pod numerem tel. 611 110.

Bez cła do kraju można wwieźć 200 papierosów, 1 l alkoholu spirytusowego lub 1 l wina; upominki do wartości 130 SCR. Przywóz zwierząt i roślin jest ściśle kontrolowany (trzeba posiadać odpowiednie licencje).

Paszport musi być ważny przez cały okres deklarowanego pobytu.