Caffeine – Google aktualizuje silnik wyszukiwarki..

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Google pracowało nad optymalizacją swojej wyszukiwarki pod kątem szybszego zwracania wyników wyszukiwania. Firma przedstawiła właśnie wyniki prac swoich programistów – projekt Caffeine, czyli zaktualizowane wydanie silnika wyszukiwarki, można już testować.

Google umożliwia przetestowanie nowego silnika pod tym adresem. Użytkownicy raczej nie dostrzegą różnicy pomiędzy starą a nową wersją indeksu, a już z pewnością nie od strony wizualnej. Producent zapewnia, że zaktualizowany silnik działa nie tylko szybciej, ale zwraca większą liczbę wyników wyszukiwania.

Matt Cutts, inżynier oprogramowania w Google zamieścił w swoim blogu wpis dotyczący Caffeine, utrzymany w konwencji Q&A (pytania i odpowiedzi). Na pytanie 'Czy aktualizacja Caffeine to odpowiedź na produkt Z firmy X lub Y’ – co jest aluzją do wyszukiwarki Microsoft Bing – Cutts udziela odpowiedzi przeczącej i zapewnia, że bieżąca aktualizacja indeksu wyszukiwarki była planowana już od kilku miesięcy. Nie jest to do końca wiarygodna odpowiedź – wyszukiwarka Microsoftu też nie powstała w jeden dzień.

IDG.pl/LK 11 sierpnia 2009 17:07 www.pcworld.pl

Podobne wpisy