Trudy pozycjonowania stron w google

Trudno wymyśleć nowe metody pozycjonowania stron internetowych w google. Można tylko próbować, testować, analizować wyniki własne i szukać inspiracji w internecie. Nie można jednak liczyć na cud szczerości że nagle dobry pozycjoner napisze wszystkie swoje sztuki na forum w internecie, jeżeli na swoich sprawdzonych metodach zarabia, i to czasem nie małe pieniadze.

To jest przecież jego wiedza, czas jaki spędził na tym aby naprać doświadczenia i często straty jakie musiał odnieść bo przecież droga to nie tylko zwycięstwa ale i porażki. Czynniki związane z pozycjonowaniem strony opisałem w innym wpisie.

Optymalizacja strony – zawsze przed pozycjonowaniem

Wg mnie najważnejsza jest dobra optymalizacja strony, zarówno pod względem kodu jak i treści, odpowiednia składnia html. Już na etapie projektowania strony www powinniśmy brać pod uwagę oczekiwania czytelników zarówno co do treści jak i wyszukiwanych słów kluczowych czyli na jakie hasła kluczowe będziemy pozycjonować swój serwis. Treść musi być przede wszystkim oryginalna, ciekawa, napisana zarówno pod robota google ale przede wszystkim pod czytelnika. Jeżeli weźmiemy tylko pod uwagę tylko roboty bo będziemy mieć dużo wejść ale małą konwersję. Czytelnik wejdzie i po 2-3 sekundach wyjdzie stwierdzając że treść strony jest nudna, nie na temat, nie warto jej czytać.

Dalej tworzymy linki do strony, zarówno linki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Tutaj nazwa domeny też może pomóc. Po kilku miesiącach pracy nad zdobywaniem linków i poprawianiu serwisu zauważamy zwykle ciagły wzrost pozycji strony. Oczywiście cały czas śledzimy statystyki wejść, analizujemy wyniki, słowa kluczowe, które podstrony są częściej odwiedzane a z których jest najwięcej wyjść.

pozycjonowanie Częstochowa

Linki do strony

Link linkowi nie jest równy, czy lepiej mieć mało mocnych linków czy dużo małowartościowych linków kierujących użytkowników i roboty wyszukiwarek do naszego serwisu. Co jest ważne przy wyborze witryny z której chcemy mieć link do siebie, czy jej wielkość, Page Rank czy tematyka? Czy systemy wymiany linków będę jeszcze w stanie pomóc pozycjonerom? Wydaje się że tak, pod warunkiem że z ich systemów zostaną prawie całkowicie wyeliminowane strony „śmieci”. Gdzie i jak zdobywać wartościowe linki? Można pisać do webmastera prośbę o wymianę linków, można kupować linki z mocnych serwisów, umieszczać wpisy w katalogach, na forach dyskusyjnych, na Facebooku, w katalogach typu precle i tworzyć własne zaplecze.

Koszty pozycjonowania

Pozycjonowanie to czas, koszty, wiedza, cierpliwość, analiza wyników, update’ów algorytmów google i pokora. Niestety bez analizy własnych ruchów, poprawiania błędów, ciągłej nauki, odpowiednich narzędzi do analizy słów kluczowych, ruchów na stronie, optymalizacji serwisu nic się nie osiągnie.

Pozdrawiam

Grzegorz Ławniczek
www.natopie.pl
15 lat doświadczenia w pozycjonowaniu stron internetowych

Podobne wpisy